חיפוש של כל מונח שהו במנוע החיפוש החביב עליך ישלח אותו מיד לסרוק אין סוף דפי רשת שרשומים אצלו לבחור מתוכם את הדפים הרלוונטים ביותר למונח אותו חיפשת ולהשיג אותם בסדר יורד על פי אותה רלוונטיות. כמובן שמנוע החיפוש לא תמיד מצליח וגם דפים לא רלוונטיים נכנסים אבל בהתחשב בכמות המידע שהם מסננים במסגרת התהליך הזה ניתן ללא ספק לומר כי מנועי החיפוש עושים עבודה מצוינת.

התהליך דומה מאד לסיטואציה בה מישהו ניגש לספרנית ומבקש ספר בנושא מסוים רק שלא קיימת בפרנית אנושית שיכולה לעבור על כ"כ הרבה מידע בבת אחת, לעומת זאת הספרנית האנושית יכולה לשאול אותך מספר שאלות שיעזרו לה למקד את המידע שעליה למצוא בעוד מנועי החיפוש אינם מסוגלים לעשות זאת וכאם ניכנס קידום אתרים במנועי חיפוש. חובתם של האתרים, בהנחה והם רוצים להימצא ע"י מחפשי המידע, להציג את עצמם למנועי חיפוש ולגרום לו להבין באיזה מידע הם עוסקים ובאיזה אופן. אחת מהטכניקות הידועות ביותר ליצירת קידום במנועי חיפוש הוא מיקום אסטרטגי של מילות מפתח באתר בתדירות מסוימת. אם להמשיך בדוגמת הספרנית, סביר להניח שהיא תחפש קודם בכותרות הראשיות, לאחר מכן בכותרות המשנה ואם יהיה בכך צורך החיפוש ירד לרמת הספר עצמו. ברמה עקרונית מנועי החיפוש עובדים באותה שיטה, קידום בנועי חיפוש אמור לוודא שמילות המפתח של האתר הרלוונטי תופענה בכותרות, תתי כותרות, בטקסט עצמו וכו'. כמובן שכשמדובר בקידום אתרים גם הקוד שבונה את האתר נחשב כחלק מה-"ספר" וגם בו יש מקומות להחדיר את אותן מילות מפתח. תדירות הופעת אותן מילים משחקת אף היא תפקיד בתהליך קידום במנועי חיפוש, מנועי החיפוש מסתכלים על יחסיותה של כל מילה ביחס למילים האחרות באותו עמוד, המילים עם היחס הגבוה ביותר מתויגות לרוב כמילים מיצגות עבור האתר.

כמובן שכל קידום במנועי חיפוש הוא תהליך מורכב בהרבה מהחדרת מילות מפתח, ישנם כ"כ הרבה פרמטרים המשתכללים בתהליך, לדוגמה ניתן לחשוב שאם תדירות המילים מגבירה את חשיבותם מדוע לא לשים מאות מילים מאות פעמים? מעשה שכזה סביר להניח שיגרור התעלמות מוחלטת של מנועי החיפוש מהאתר. כמו כן מעבר למילות מפתח ישנה איכות התוכן, קישורים, הגשה לספריות ברשת ועוד. המידה הרצויה והאופן הרצוי לבצע את כל המטלות האחרות פתוחות לפרשנות, בעיקר בשל העובדה שהאלגוריתם על פיו עובדים מנועי החיפוש הוא סודי ביותר ולא מפסיק להישתנות.

Author

מומחה לקידום אתרים

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Buttonחייגו להצעת מחיר דילוג לתוכן